Kawasan Pilihan Raya

Cari kawasan anda dan terokai sejarahnya yang penuh. Keputusan pilihan raya, pertukaran sempadan, demografi, dan banyak lagi - segalanya di hujung jari anda.

---

Sejarah pilihan raya lengkap bagi N.05 Taboh Naning, Melaka

PRN-15 (2021) • N.05 Taboh Naning

?UMNOZulkiflee bin Mohd Zin(UMNO / BN)
Majoriti:
32.9%
Keluar Mengundi:
65.4%

PRN-14 (2018) • N.05 Taboh Naning

?UMNOLatipah binti Omar(UMNO / BN)
Majoriti:
10.5%
Keluar Mengundi:
82.6%

PRN-13 (2013) • N.05 Taboh Naning

?UMNOLatipah binti Omar(UMNO / BN)
Majoriti:
35.2%
Keluar Mengundi:
85.1%

PRN-12 (2008) • N.05 Taboh Naning

?UMNOLatipah binti Omar(UMNO / BN)
Majoriti:
40.9%
Keluar Mengundi:
76.9%

PRN-11 (2004) • N.05 Taboh Naning

?UMNONawi bin Ahmad(UMNO / BN)
Majoriti:
64.5%
Keluar Mengundi:
76.6%
Melekek dinamakan semula kepada Taboh Naning dalam persempadanan semula 2003, dengan majoriti kawasannya dikekalkan. Sebahagian kecil dipisahkan untuk membentuk Ayer Limau.

PRN-10 (1999) • N.03 Melekek

?UMNONawi bin Ahmad(UMNO / BN)
Majoriti:
38.7%
Keluar Mengundi:
75.7%

PRK (1997) • N.03 Melekek

?UMNONawi bin Ahmad(UMNO / BN)
Majoriti:
94.5%
Keluar Mengundi:
60.9%

PRN-09 (1995) • N.03 Melekek

?UMNOMohd Zin bin Mohd Said(UMNO / BN)
Majoriti:
81.3%
Keluar Mengundi:
74.0%
Melekek dibentuk dengan beberapa bahagian daripada Kelemak dan Sungai Bahru dalam persempadanan semula 1994

PRN-08 (1990) • N.04 Kelemak

?UMNOMohd Zin bin Abdul Ghani(UMNO / BN)
Majoriti:
75.6%
Keluar Mengundi:
75.9%

PRN-07 (1986) • N.04 Kelemak

?UMNOMohd Zin bin Abdul Ghani(UMNO / BN)
Majoriti:
72.2%
Keluar Mengundi:
68.8%
Walaupun Kelemak tidak dinamakan semula, sempadannya telah diubah dengan ketara dalam persempadanan semula 1984

PRN-06 (1982) • N.04 Kelemak

?UMNOAbdul Rahim bin Thamby Chik(UMNO / BN)
Majoriti:
80.5%
Keluar Mengundi:
74.6%

PRN-05 (1978) • N.04 Kelemak

?UMNOAbdul Jalil bin Abdul Rahman(UMNO / BN)
Majoriti:
52.7%
Keluar Mengundi:
77.5%

PRN-04 (1974) • N.04 Kelemak

?UMNOAbdul Ghani bin Ishak(UMNO / BN)
Majoriti:
36.0%
Keluar Mengundi:
78.2%
Kelemak dibentuk dengan beberapa bahagian daripada Masjid Tanah dan Alor Gajah dalam persempadanan semula 1974

PRN-03 (1969) • N.13 Masjid Tanah

?UMNOAbdul Ghani bin Ishak(UMNO / PERIKATAN)
Majoriti:
21.1%
Keluar Mengundi:
76.0%

PRN-02 (1964) • N.13 Masjid Tanah

?UMNOHassan bin Ya'akub(UMNO / PERIKATAN)
Majoriti:
53.1%
Keluar Mengundi:
80.5%

PRN-01 (1959) • N.13 Masjid Tanah

?UMNOHassan bin Ya'akub(UMNO / PERIKATAN)
Majoriti:
47.3%
Keluar Mengundi:
78.2%

Ciri demografi penting bagi N.05 Taboh Naning, Melaka

Data setakat PRU-15 (2022)

Piramid Pengundi

Perempuan (52.3%)Lelaki (47.7%)

Etnik x Umur

Semua18-2930-3940-4950-5960-6970-7980+
Semua100%24.620.716.815.512.06.83.6
Melayu78.5%19.916.312.812.29.55.22.6
Cina12.1%1.92.12.32.01.61.30.8
India6.0%1.51.41.01.10.60.30.1
Orang Asli2.7%1.00.70.50.20.10.00.0
Lain²0.5%0.20.10.10.00.10.00.0
Bumi Sabah0.2%0.10.00.10.00.00.00.0
Bumi Sarawak0.0%0.00.00.00.00.00.00.0